מטבח סמל בבתי לקוחות

SEMEL AT HOME

לפניכם תמונות של מגוון דוגמאות למטבחים בבתי לקוחותינו, אשר עוצבו על ידי מיטב המומחים בארץ.
חברת מטבחי סמל מוכיחה שמטבח יכול להיות פונקציונאלי, מעוצב, מסוגנן וייחודי. תרגישו בבית..

וילה במרכז בארץ- ענבל ברקוביץ'

מטבח לאק מטאל גרפיטמטבח מלאק מטאל, בגוון גרפיט, בשילוב שיש דקטון מדגם קליה. המטבח בנוי משני חלקים המקבילים זה לזה- קיר ארונות גבוהים עם נישה במרכז, המכילה משטח עבודה וכיור, ואי המכיל משטח עבודה ויחידת כיריים. בהמשך האי וצמוד לו עומדת פינת האוכל, הנרכשה בנפרד והותאמה ברוחב שלה במדויק למידת רוחב האי. "המטבח תוכנן על מנת ששני אנשים יוכלו לעבוד בו, בו זמנית." מציינת מעצבת הפרויקט ענבל ברקוביץ'.

צילום: אלעד גונן

ביתם של המעצבים דדי ויפית ראובני

מטבח בפרויקט זה נבחר כולו בלק לבן מבריק, בשילוב צוקל שחור. שאר החלקים בבית עוצבו בסגנון מודרני קלאסי – המאזנים את המטבח הלבן ויוצרים חמימות נעימה.
"היה חשוב לדיירי הבית שיהיו משטחי עבודה גדולים, ולכן תכננו במטבח יחידת גבוהים רק בצד אחד." מציינים דדי ויפית ראובני.

צילום: אלעד גונן

ביתה של המעצבת תמי דן

דגם מטבח מודרני שחור מט אורבני

מטבח במראה נקי ומודרני, העשוי חומר חדשני, לאק אפור- בחזיתות. בכדי לתת למטבח מראה בהיר יותר נעטפה הקובייה הפנימית בדקטון בעל מראה בהיר, הנותן מסגרת בהירה ומוארת. את חזית החלון חיפו באבן טבעית פראית, הנותנת מראה של תמונה ומוסיפה עניין למראה הנקי. האי נעטף בדקטון שחור הנותן אלגנטיות לכל המראה הכללי של המטבח.

צילום: אסף ברנר

עינב נדל- בית בפתח תקווה

דגם מטבח אפור ועץ קומבה מהסדרה המודרנית

למטבח זה נבחר השילוב שבין הגוון האפור לבין עץ קומבה. משטח העבודה עשוי שיש דקטון שחור מט אשר משתלב עם צבע קולט האדים, התנורים והתאורה. במרכז המטבח הוצב אי גדול עליו הותקנו כיריים אינדוקציה גדולים ומעליהם קולט אדים. באי יש אזור ישיבה ואחסון כפול אשר פונה הן לפנים המטבח והן לחלל האירוח.

צילום: יואב פלד

אמיר פלג- דירה תל אביבית

דגם גיאומטרי משולב

מטבח עוצב בסגנון מודרני בעל גיאומטריה ייחודית ושונה. הגוונים שנבחרו לפרויקט הם הברונזה ולבן, בשילוב מוצרי חשמל מנירוסטה, לשבירת המסה הכהה יחסית. כמו כן, למשטח האי נבחר דקטון אשר גידיו ועורקיו מאוד מזכירים בגוונם את החזית של הארונות הגבוהים ובכך יוצרים קשר מובהק בין שתי המסות. האי למטבח עוצב כשגבו בנוי ממשולשים תלת ממדיים, כך שיאפשרו ישיבה בנוחות מקסימאלית לאורך האי, ובנוסף יקנה לאי מראה לא שגרתי ושטוח.

צילום: עודד סמדר

שחר רוזנפלד אדריכלים- בית בשפלה

דגם לאק וצביעה שחורה

אזור המטבח עוצב כך שסביבו יתכנסו באופן אפורמלי דיירי הבית ויהנו מחוויה משפחתית נעימה. ארונות המטבח, המהווים חלק מקומפלקס דו מפלסי, נבחרו בצבע שחור כהה בצביעה בתנור. האי הגדול עשוי לאק ומשטח קוריאן.

צילום: שי אפשטיין

גלית דיין רביב- דירה ברמת אביב

מטבח בצבע לבן ואגוז

מטבח עוצב ותוכנן תוך שימוש בחזית ארון המשלבת מזווה גבוה בצבע לבן-אפרפר-אפוקסי מט וחיפוי זכוכית עד קו התקרה. משטח האי חולק לשניים- החלק בו הוטמעו הכיריים וקולט האדים, המיועד לעבודה, וחלק נוסף המיועד לישיבה ואירוח, הבנוי משטח ישיבה עשוי עץ אלון אמריקאי.

צלם: אלעד גונן

שלומית זלדמן- דירת נופש בתל אביב

מטבח מקורי בצבע אפור

מטבח בסגנון מודרני-תעשייתי, בצבעוניות מונוכרומטית. דלתות המטבח בצבע אפור גרפיט, בצביעה אפוקסית, ובעלות מסגרות דקות מסביבן.

צלם: עמית גושר

דנה קושמירסקי ואושרי אבירם- דירה תל אביבית

המטבח עוצב מחומרי עץ-מתכת-אבן, כמו שאר האלמנטים בדירה, דבר המעניק סינרגיה וניגודיות מושלמת בין החומרים. ארונות המטבח יוצרים קיר כהה, המעניק מראה דרמטי ונסתר לכלל המטבח, והופכים את החלל למיוחד במינו.

צלם: עודד סמדר

שלומי לוין- בית ברמת אביב

קיר הארונות עוצב בעץ מסורק תלת מימדי, המוסיף חמימות לחלל. האי עוצב בגוונים כהים ובולטים על רקע העץ של קיר הארונות. בנוסף, האי מחופה בשיש טבעי בעל מראה גידים מודגש ועשיר, היוצר דרמטיות והמשכיות של רצפת הבית.

צלם: שי אפשטיין

סטודיו ארז חייט- בית פרטי בבית זית

מטבח עם במת שיש לבנה

המטבח עוצב בסגנון מודרני, המאופיין בקו עיצובי נקי ומינימליסט, תוך שמירה על הצרכים הפונקציונאליים של הדיירים. סקלת הצבעים שנבחרה למטבח נעה בין שחור- אפור- לבן (מונו כרומטיים) ולצידם צבע פורניר עץ אלון טבעי, המעניקים ויוצרים אווירת חמימות למטבח. בנוסף, החומרים נבחרו לא בשל מרקם והצבע,אלא גם בשל חוזק ועמידות גבוהים. כל אלה הגשימו את השלמות ההרמונית של צבע וחומר בקווים מינימליסטיים ונקיים.

צלם: אלעד גונן

ביתה של המעצבת נעמי יחזקאל

מטבח לבן בגימור GS

מטבח לבן הכולל אי גדול במרכז המשלב יחידת בישול. המטבח בגימור GS, חומר איכותי ועמיד במיוחד השומר על הצבע והברק לאורך זמן.

צלם: עמית גרון

ביתו של הארכיטקט צבי גרש

מטבח לבן בצביעה מיוחדת

מטבח עץ ללא ידיות הצבוע בלבן בצביעה מיוחדת.

צלם: עמית גרון

ביתו של האדריכל גיא פלד

מטבח מודרני עם אי שיש

הבית בנוי משלושה מיבנים נפרדים שכל אחד נראה כאסם גדול שמחוברים יחד, סביב חצר מרכזית. החצר המרכזית הינה למעשה פטיו חיצוני גדול שמשמש לחלל אירוח סלוני חיצוני שהוא הכי כייפי בשל מזג אוויר שיש לנו בארץ. זו גם הסיבה שהמטבח נמצא קרוב לשטח החצר החיצונית ולא קרוב לכניסה לבית כמו שנעשה בכל בתים, מפני שהמטבח היום הוא חלק בלתי נפרד מחלל האירוח, ואחד החללים הכי כיפיים להיות בו. המטבח עשוי אבן, משולב עם אי גדול במרכז. דגם המשלב שלושה חומרים גלם מסוגים שונים: שיש Statoaio, נירוסטה ועץ תלת שכבתי אשר עבר מאות שנים של תהליך עישון, הברשה וחיטוי.

צלם: עמית גרון

סמט אדריכלים- בית פרטי בנתניה

מטבח עץ עם אי

המטבח שלפניכם שייך למשפחה חמה שחיה במטבח, ולכן בחרה שולחן גדול במרכזו, בנוסף לפינת האוכל הביתית- כך שהחיים בבית יתנהל סביבו, ובנוסף, יאפשר אירוח לא פורמלי, משפחתי וחם. משטח המטבח וחזית הארונות הנמוכים עשויים נירוסטה, ומנגד, הארונות הגבוהים עשויים אגוז אמריקאי- המשמש כקונטרסט לחומר התעשייתי. הניגודיות בין השניים תורמת ליצירת חמימות במטבח ותחושה משפחתית.

צלם: עודד סמדר

שלומית זלדמן- בית פרטי ברעננה

המטבח שבתמונה שומר על קווים מודרניים ונקיים כמו כל הבית וממשיך את אותו שילוב חומרים וצבעים – קיר המזווה עשוי מלאק – סוג צביעה ייחודי לסמל, והאי עשוי עץ אלון המשולב בגוון שחור ששובר את הצהבהבות הטבעית של העץ. השילוב בין האי לבין התקרה הכפרית המשופעת של הסלון – יוצר ניגודיות ומראה ייחודי שמשתלב ביחד ומשלים אחד את השני.

צילום: עמית גושר

דנה קושמירסקי ואושרי אבירם – דירה בגבעתיים

מטבח בעל מראה מתכתי המשתלב עם האלמנט המרכזי בחלל – הספרייה, המתפרסת גם לאזור המטבח. המדפים הפתוחים, שמאחסנים כלי מטבח בצורה גלויה ונגישה, הארונות מתחת למשטח העבודה והאי במטבח משתלבים עם המראה מתכתי.

צילום: עודד סמדר

נגה פאוסט – וילה בנווה צדק

מטבח בנווה צדק עם קיר אבן טבעית

במבנה וילה עירונית בשכונת נווה צדק נבנה בית למשפחה שנהנית לארח. כדי לאפשר זאת, הוסרו קירות, קורות ועמודים בכדי ליצור חלל גדול ומרווח. במהלך עיצוב הבית הוחלט לשמר את חלק מקירותיו המקוריים של הבית, כדי לשמר ולחשוף את צורת הבניה מהעבר. המטבח בסגנון מודרני, בשני גוונים המאפיינים את הבית: קירותיו הלבנים, והנגרות בגוון השחור. כיון שהמבנה גבוה וישן, השימוש בצבע השחור יוצר מראה דרמטי.

צילום: עדי גלעד.

אושיר אסבן – לופט ברמת גן

דוגמא למטבח מודרני בדירה

בלופט אורבני מוקף צמחיה, הממוקם בלב אזור שקט ברמת גן, עוצב בית בהשראת שנות ה-50. עיצוב הבית בעל גוונים מונוכרומטיים ונגיעות צבע, שמגיעות מחומרים טבעיים- פליז, ברזל ועץ. המטבח תוכנן כמטבח פונקציונלי ונקי, בעל קיר גבוה וארוך שבו דלתות מקרר נסתרות וכניסה סמויה לחדר שירות. גווני המטבח דבקים בשחור ולבן, וארונות המטבח עשויים עץ מושחר בעלי ידיות תואמות.

צילום: גדעון לוין. סטיילינג לצילומים: אתי בוסקילה.

הילית קרש – בית פרטי בחוף הכרמל

מטבח לבן - דגם סטריפים

המטבח בעיצוב מודרני מינימליסטי בצבע לבן בגימור גלואסיסטון מובנה משני סטריפים; סטריפ של ארונות גבוהים וסטריפ של אי המשמש גם כמשטח עבודה וגם כמשטח ישיבה. על הקיר במטבח הותקנה מראה מעושנת היוצרת תחושה של מטבח שלא נגמר. כמו כן, במראה משתקף הים שנמצא גם בצד השני של המטבח ובכך החלל המרכזי מקבל שלושה כיווני נוף לים.

צילום: עמית גירון

צביה קזאיוף – דירה בתל אביב

מטבח בעיצוב צביה קזאיוף – דירה בתל אביב

הבית מעוצב בהשראת הלופטים הניו יורקיים המשלבים אווירה חמה עם ניואנסים תעשייתיים. המטבח הינו בצבע לבן בתנור והמשטח העליון של האי עשוי מנירוסטה. השימוש בחומרים קרים מספק איזון טוב לכל איזור המטבח מכיוון שרצפת הפרקט בגוון חם מאוד.

צילום: עודד סמדר

דניאל חסון – רמת אביב

מטבח מודרני

המטבח בבית זה הוא לב ליבו של הבית. במטבח הוצב אי ארוך אשר נותן תשובה למקומות ישיבה לכל המשפחה לארוחות בוקר צהרים וערב. אי אשר מתחבר לארונות הזזה גדולים. בנוסף, יצרתי אזור של ארונות עם מוצרי חשמל מובלטים.

צילום: אורי אקרמן

הלן בוסני – ענטר

אי גבוה בשילוב אזור אכילה

המטבח עוצב בגוון לבן כדי להעניק תחושת גודל. זה בא ליידי ביטויי במשטח העבודה הגדול וגם בכיסאות.

צילום: עוזי פורת

מאיה האזרחי

מטבח אפור מודרני

המטבח עוצב בסגנון  אורבאני, בקו מודרני ועכשווי, כאשר השיקול המרכזי בבחירת העיצוב התייחס לשאיפה לשלב את המטבח באופן הרמוני עם שאר אזורי הדירה. הצבעים שנבחרו תואמים את קשת הצבעים של הדירה, מתמקדים בגווני האפור-ירוק, עם נגיעות של שחור, כאשר את כתמי הצבע מקבלים באמצעות חפצים ופריטים קטנים יותר. המטבח הפתוח הוא למעשה חלק אינטגראלי מהשטח הציבורי בדירה, הוא ממוקם בחלל אחד רציף עם הסלון, בהתאם לתפיסה המדברת על כך שהמטבח הוא הסלון החדש.

צילום: אסף פונצ'וק

ענת קרטיס

מטבח לבן מודרני

המטבח תוכנן כמטבח שף וישנה כפילות בפונקציות הכיור והכיריים אשר ממוקמים גם במשטח הראשי וגם באי. הוא מעוצב עם חזיתות לבנות בגימור צבע בתנור וכולל גם יחידת ארונות גבוהים מאד גדולה שנטמעת בחלל ומספקת המון אכסון. שדרת המטבח נחתמת בפתח יציאה אל החוץ הממסגר עץ לימון.

צילום: עודד סמדר

שלומית זלדמן

מטבח לבן שחור

בעלי הבית בעלי טעם מאוד עשיר ומגוון, אנשים שאוהבים לחיות ולגוון, אנשים שדירה בעלת אופי מונוטוני ואחיד לא היתה מתאימה להם בעליל. וכן עיצוב המטבח אפור-מוקה בקווים מאוד נקיים בשילוב קיר מזווה שחור בסגנון כפרי.

צילום: פלג אלקלעי

אנג'לה לנצ'יאנו

אי למטבח ביתי

בית בתל אביב

צילום: עמית גירון

יולי וולמן

דגם לואי ויטון מעץ ונירוסטה

בית ביהוד

צילום: עמית גירון

דורית וינברן

מטבח לבן

בית ברמת חן

צילום: אלעד גונן

>> לכתבת בית שלנו בנושא עיצוב מטבחים