אם אתם בדרך להחליף את המטבח הקיים בדירתכם, או להזמין מטבח עבור ביתכם החדש, ישנם מספר דברים שכדאי לשים אליהם לב בבחירה וקנייה של מטבחים מעוצבים, מאחר שמדובר בעולם אין סופי של אפשרויות. עבור רבים מאיתנו עיצוב המטבח הוא אחד הדברים החשובים ביותר בו, אם לא ה, יחד עם זאת, ראוי לתת דגש גם על מספר אלמנטים אחרים, אשר חלקם יפורטו בשורות הבאות.

Loading...


מה כדאי לוודא לפני רכישת מטבח מעוצב?

סביר להניח שלא תבנו בעצמכם את המטבח החדש שלכם. לבנות מטבחים מעוצבים היא משימה מורכבת ומסובכת, אשר עדיף להשאירה למומחים בתחום, ולא חסרים כאלו. יחד עם זאת, ראוי שתלוו אתם בעצמכם את ייצור המטבח והרכבתו, בכדי לוודא את תקינות ואיכות המטבח אשר ילווה אתכם במשך שנים רבות.

מטבחים מעוצבים

בין הפרטים שתרצו לבדוק, יהיה סוג הלבידים בו משתמש היצרן. זכרו כי לביד אירופאי יהיה עדיף לרוב על חברו הסיני. ההבדל בין השניים מתבטא בעיקר באורך חייהם ובעמידותם. בנוסף, יש לשים לב שחיבור ארונות של מטבח מעוצב נעשה ללא מסמרים וסיכות. גם במקרה זה עסקינן ברצונכם לשרידות גבוהה יותר של המטבח שהזמנתם.

פונקציונליות ושימוש נוח 

אכן, הדגש שרבים בדרך כלל שמים כאשר מזמינים מטבחים מעוצבים, הוא כשמו כן הוא, על העיצוב. יחד עם זאת, אל לכם להזניח את מבנהו בכללותו, והתאמתו לסביבה בה אמור המטבח להיות מוצב. זאת, על אחת כמה וכמה אם אתם מתכננים לבלות זמן רב בבישולים. תמיד זכרו כי המטבח הוא החלל המרכזי בבית, בו נעשת רוב פעילות היום. כאשר תתכנו מטבח מעוצב ומרהיב אך שאינו שימושי- תגלו כי כל מטרתו העיקרית מתפספסת. חשוב כי ההנאה במטבח תהיה גם בשימוש בו ולא רק בשהייה.

וודאו כי המטבח שהזמנתם יכיל מספיק תאים, יהיה נגיש ונוח מבחינת עומקים, גבהים ומרחקים, כמו גם מספיק מרווח. חברות דוגמת Semel Kitchens, עושות שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, אשר מאפשרות להן להתאים מטבחים באופן אישי ללקוח, תוך שהלה מקבל תמורה מלאה לכספו.

מטבח מעוצב

אדריכלות: חסיה גבעוני | צילום: גלעד רדט

התאמה לרוח הישראלית

מטבח מותאם לצרכן הישראלי – לכולנו חשוב שהמטבח החדש יהיה עדכני, חדשני, ומותאם לצרכים האישיים שלנו. גרמניה ואיטליה ידועות בעולם כמובילות באופנות המתחדשות וברמת העיצוב הגבוהה שלהן. אך אל לנו לשכוח כי הצרכן הישראלי, בשונה מהאירופאים, מתאפיין במספר נפשות גדול יותר. ישראלים אוהבים לארח יותר, לקנות פריטי עיצוב שונים ומגוונים, וגם לקנות מוצרי מזון רבים יותר, ולמרות זאת המטבח שלנו קטן יותר משל אחינו האירופאים. חברות המטבחים הגדולות בארץ שואבות השראה רבה מן העולם, אך דואגות להתאים עצמן לצרכן הישראלי.

>> צפו עכשיו במגוון דוגמאות למטבחים מעוצבים מבתי לקוחותינו